Hakkımızda

Çocukların fiziksel, zihinsel, bilişsel, duygusal, sosyal, ahlaki gelişimlerine uygun ve gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici oyuncak, düşünme becerileri kitapları ve çocuk edebiyatı eserlerini sizler için derliyoruz. Ürettiğimiz veya tavsiye ettiğimiz her malzemede, yaptığımız her işte “Çocuğun yüksek yararını” gözetmeye gayret ediyoruz.

‘Çocuğun yüksek yararını’ gözetmeye gayret ediyoruz.

Eğitim sistemi içerisinde duymaya alışık olduğumuz “yaparak ve yaşayarak öğrenme” “yapılandırmacılık” “her çocuk özeldir” gibi söylemlerin gerçekleştiği bir platform olacağız. Öğrenmenin gerçekleşebilmesi, bilişsel becerilerin gelişebilmesi için çocuğun pasif konumdan aktif konuma geçmesi, zengin uyaran ortamında bulunması, bu uyaranların onun gelişim hızında ve düzeyinde sunulması gerekmektedir. Öğrenme sürecine duygu eşlik ettiğinde öğrenmenin kalıcı olduğunu biliyoruz. Oyun oynamanın doğal bir güdü olduğunu ve çocukların bunu gerçekleştirirken pek çok duygunun bu sürece eşlik ettiğini de biliyoruz.

‘yaparak ve yaşayarak öğrenme’ , ‘yapılandırmacılık’ , ‘her çocuk özeldir’ gibi söylemlerin gerçekleştiği bir platform olacağız.

Evde, okulda, kursta, atölyede çocuğun olduğu her yeri pedagojik açıdan daha uygun, eğlenceli ve eğitici bir alana dönüştürebilecek vizyonla hem kurumsal danışmanlık hem eğitimcilere eğitmenlik yapacak hem de doğrudan uygulamalarla sizlere örnek paylaşımlar yapacak bir platform olarak karşınızdayız. Bir oyuncağı ya da kitabı sizlere sunmaktan daha fazlası olacak şekilde elinize aldığınız malzemeyi kaç farklı şekilde nasıl kullandığınızdan hangi becerilere dokunduğunuzu, elinize aldığınız kitabın çocuklara katkısını, oyuncakların nasıl kullanılırsa hangi beceriyi geliştireceğini sizlere sunuyor olacağız.

‘Bir oyuncağı ya da kitabı sizlere sunmaktan daha fazlası’

OyuncakveKitap Ekibi; üniversitelerin eğitim bilimleri bölümü hocaları danışmanlığında akıl ve zekâ oyunları eğitmenlerinden, bilişim uzmanlarından, mimarlardan, okul yöneticilerinden, öğretmenlerden, annelerden, babalardan, çocuklardan ve uzman psikolojik danışmanlardan oluşmaktadır.

Misyonumuz;

◦Çocukların fiziksel, zihinsel, bilişsel, duygusal, sosyal, ahlaki gelişimlerine uygun ve gelişimlerine katkı sağlayacak seçkin eğitici oyuncak, düşünme becerileri kitapları ve çocuk edebiyatı eserlerini geliştirmek ve sunmak, eğitim kurumlarına danışmanlık ve eğitimcilere verilen eğitimlerle eğitim ortamlarını çocukların gelişimlerini destekleyecek hale getirmek, çocuklara okuma sevgisi kazandırmak, seçkin oyuncak ve kitaplarla kurumları ve aileleri tanıştırmaktır.

Vizyonumuz;

◦Çocuğun yüksek yararının gözetildiği, çocukların gelişimlerine uygun ve katkı sağlayacak eğitici materyalleri eğitim kurumlarıyla ve ailelerle buluşturmaktır. Geleceğimiz olan çocukların ellerine aldıkları oyuncak ve kitaptan içinde bulundukları eğitim ortamlarına kadar her alana pedagojik dokunuşlar yapmaktır.

◦Kuş Uçar
◦Balık Yüzer
◦ÇOCUK OYNAR…

Paylaş
Scroll Up